Domečky pro panenky a pokojíčky pro panenky
Starožitný domeček pro panenky ve viktoriánském stylu
Dovezeno z Anglie prostřednictvím Staré Poklady Koukalová
Starý domeček pro panenky
Zatím bez vybavení
Starožitná kuchyňka pro panenky
Doplňky a nádobíčko z mosazi, porcelánu, plechu a hliníku.
Retro kuchyňka s kredencí - 50. léta 20. století
Retro kredenc velká - 50. léta 20. století
Kuchyním našich babiček a prababiček v minulém století dominovala kredenc. Tento masívní kus nábytku je popisován ve výkladových slovnících jako skříň na jídelní náčiní, na talíře a sklenice.
Kredenc mívala většinou prosklená horní dvířka, za nimiž se hospodyňka chlubila svátečními hrníčky, skleničkami, porcelánovými soupravami… Dolní část kredence sloužila k ukládání hrnců, mís a dalšího nádobí potřebného k vaření. Otevírací zásuvky uprostřed ukrývaly talíře, dózy na cukr, mouku, sůl, apod. A pak zde byla ještě šuplata na příbory, nože, vařečky a bůhví co ještě. Často mívala kredenc ještě jednu boční skříňku, kde se většinou ukrývaly ubrusy, utěrky, prostírky anebo třeba noviny.
Starožitná šatní skříň pro panenky
Starožitný pokojíček - sedací souprava Halabala
Zmenšenina kultovního nábytku první republiky z roku 1930 od slavného návrháře Halabaly
Jindřich Halabala byl český nábytkový designér, teoretik, publicista a pedagog. Proslavily ho především návrhy stylového nábytku pro brněnské UP závody v letech 1925 až 1955, kde pracoval jako hlavní designér. Díky této pozici zásadně ovlivnil vzhled meziválečných a poválečných českých domácností.
Halabalovo dílo je považováno za spojení mezi inovativním českým kubismem z roku 1910, art decem z počátku dvacátých let a evropským moderním uměním po druhé světové válce. Jeho komerčně úspěšné designy byly silně založeny na designu Bauhausu.
Halabala navrhl celou řadu nábytku, včetně židlí, stolů,
příborníků, komod, květinových stojanů, konferenčních stolků a lamp. Obzvláště
jeho židle s rámy z ohýbaných ocelových trubek a křeslo se
těšily velké oblibě.